Synodal Administration of Theological and Patriotic Education
in the Armed Forces and Other Military Units of Ukraine

official web site

Друк

Різдво Христве у Свято-Покровському храмі

1Різдво Христове є одним із найвеличніших і найрадісніших християнських свят! Цього дня храми України переповнені віруючими. Особливо людно було і в Свято-Покровському храмі на Солом’янці.

Друк

У Нацгвардії вшанували пам’ять загиблих в АТО

217 грудня в Головному управлінні Національної гвардії України вшанували пам’ять гвардійців, що загинули під час виконання службових завдань в зоні АТО.

Друк

Патріарха Філарет нагородив начальника Головного управління розвідки Міноборони

 19 червня 2014 року Святійший Патріарх Філарет у Синодальній залі Київської Патріархії зустрівся з начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майором Юрієм Павловим. Святійший Владика відзначив начальника воєнної розвідки орденом Святого Юрія Переможця. Вручаючи високу церковну нагороду, Педстоятель Київського Патріархату зазначив, що це є символічний знак Божого благословіння на працю розвідників.

Друк

Святійший Патріарх Філарет взяв участь в урочистостях з нагоди випуску в Національному університеті оборони

 18 червня 2014 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на запрошення ректора Національного університету оборони України генерал-лейтенанта Василя Телелима взяв участь в урочистостях з нагоди століття з дня заснування у стінах сучасного університету - військового навчального закладу та вручення дипломів курсантам.

Друк

Освячення пасок на Державній Прикордонній Службі

20 квітня в день світлого Христового Воскресіння капелан Чернігівського округу протоієрей Михаїл Болюк відвідав прикордонний загін ВЧ 22/53 «Дніпровське» та прикордонну службу в с. Неданчичі. Відбувся чин освячення пасок.

Друк

Сила в молитві

З благословенням преосвященнішого архієпископа Євстратія Чернігівського і Ніжинського та за дорученням голови Синодального управління духовно патріотичного виховання у зв’язках із збройними силами та іншими військовими формуваннями України протоієрея Димитрія Садов'яка капелан збройних сил України УПЦКП Чернігівського округу протоієрей Михаїл Болюк відвідав прикордонний загін – відділ прикордонної служби ВЧ 22/53 «Дніпровське».

Друк

Допомога військовим

 Керуючий Дрогобицько-Самбірською єпархією архиєпископ Яків у супроводі секретаря єпархії протоієрея Андрія Безушка та голови єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання у зв’язках зі Збройними Силами священика Ярослава Фабіровського, здійснив пастирську поїздку до військової частини А-3913 (7-й окремий Бреславльський полк армійської авіації), що дислокована у м. Новий Калинів Самбірського району. Спільними зусиллями Церкви та особового складу частини вдалося відремонтувати та поставити на крило 5 гелікоптерів Мі-24.

Друк

Церква і Армія разом

mi 20 березня 2014 року у приміщенні єпархіального управління Дрогобицько-Самбірської єпархїі відбулась зустріч керівника єпархії архиєпископа Якова з представником військової частини А-3913 (7 окремий Бреславльський вертолітний полк армійської авіації м. Новий Калинів Самбірського р-ну Львівської обл.) тимчасово в. о. заступника командира з виховної роботи капітаном Романом Добросинцем.

Друк

Міністр оборони України подякував представникам традиційних християнських конфесій за підтримку військовослужбовців

    Висловлюю слова поваги за ті зусилля, які проявляє Церква з метою підтримки Збройних Сил України та всього українського народу. Особливого значення це набуває в теперішній період надзвичайного загострення відносин між сусідськими народами, в період збройної агресії, яка здатна зламати хиткий мир в регіоні і провести поділ у душах людей, що потім може лікуватися десятиліттями.

Друк

Молитва за військовослужбовців

 

531 січня 2014 р. у Свято-Покровському храмі на Солом’янці м. Києва відбувся спільний молебень за єдність військовослужбовців України. Очолив спільну молитву голова Синодального управління Духовно-Патріотичного виховання у зв’язках із Збройними силами та іншими військовими формуваннями України прот. Димитрій Садов’як.

Друк

Допризовна підготовка

 

1Тернопільську школу допризовної підготовки заснували в 1992 році. Як навчальний заклад, покликаний насамперед гартувати зі школярів свідомих громадян України. Нині у школі допризовної підготовки проходять навчання як хлопці, так і дівчата 10-11 класів.

Друк

Присяга останнього призову

1В грудні 2013 року молоде поповнення склало  присягу на вірність українському народу. Військовий священик Київського округу, прот. Костянтин Лозинський,  благословив молоде поповнення і привітав командування частини з цією важливою історичною подією.

Друк

Вічна пам’ять голодом замучених…

 

1Цього року наша держава вшановує 80-ту річницю однієї з найжахливіших трагічних подій в історії України – голодомор 1932-33 років. Про це потрібно пам’ятати завжди.

Друк

Храмове свято військових у Дрогобицько-Самбірській єпархії

 

108 листопада 2013 року у військовій частині А3913 м. Новий Калинів Самбірського району Львівської області оперативного командування «Північ», де командиром є полковник Юрій Вербельчук, відбулась святкова літургія з нагоди храмового свята великомученика Димитрія Солунського. Цей храм був збудований на кошти військовослужбовців та місцевих жителів та освячений 08 листопада 2002 року і на сьогоднішній день є місцем духовного виховання та збагачення військовослужбовців-авіаторів військової частини А3913.